O nás

Historická Pivnice U Čápa se nachází na Obilním trhu, kam už před více než 100 lety chodili novopečení tatínkové zapíjet své potomky narozené v nedaleké Zemské porodnici dnes známé jako Porodnice na Obilním trhu.

Restaurace U Čápa v těchto prostorách existovala dle dochovaných fotografií již v roce 1901. Samotná pivnice byla založena v roce 1960 a jako klasická hospoda byla provozována národním československým podnikem Restaurace a jídelny II. Od roku 2013, kdy se Pivnice U Čápa stala součástí prémiových restaurací Con Gusto, se začaly pořizovat unikátní fotografie novopečených tatínků a jejich přátel a rodiny, kteří k Čápovi přišli oslavit příchod miminek na svět. Tyto fotografie najdete zarámované a pověšené na zdech pivnice a každoročně jich desítky přibývají.

V první polovině roku 2018 u Čápa proběhla kompletní rekonstrukce, která trvala šest týdnů a jejím výsledkem je moderní a jednoduchý interiér, který si ale zachoval úctu k minulosti této budovy a vhodně jej tak doplňují dobové fotografie, pohlednice i snímky památek a dominant Brna.

Restaurace v lokalitě Brno střed má vnitřní kapacitu 117 míst a v letních měsících i 114 míst na nové zahrádce přímo v parku na Obilném trhu, která je vhodně situovaná poblíž dětského hřiště. V pivnici nechybí ani nástěnná televize, díky které u nás můžete s přáteli sledovat sportovní přenosy. Hokejové zápasy Komety Brno, fotbal, mistrovství a další.

V Pivnici U Čápa si pochutnáte na tradičních českých a moravských jídlech, specialitách z naší udírny, sladkovodních rybách, zvěřině i dezertech vlastní výroby. Pokrmy pro vás připravuje tým šéfkuchaře Martina Horníčka. Pokud máte rádi svíčkovou, knedlíky nebo pravé české buchty, připravíme vám i catering na míru na vaši akci – svatbu, oslavu či firemní večírek.

U Čápa čepujeme Plzeň a tu nejlepší najdete tam, kde se čepuje z tanku. My máme tanků šest a kapacita každého je 500 litrů. A proč Plzeň? To zjistíte v článku a videu tady.

V průběhu roku pro vás pořádáme nejrůznější akce. Rožnění, grilování, zabijačku, v listopadu si u nás tradičně pochutnáte na svatomartinské huse, v zimních měsících na zvěřině a to není zdaleka vše. Sledujte naše akce tady a na našem facebooku. Tam i na našem blogu najdete nejrůznější zajímavosti a informace o chystaných akcích přímo z Pivnice U Čápa.