Retro týdny U Čápa plné chutí a vůní devadesátek

od 31. května 2024

Je čas nahodit neonovou šusťákovku, učesat mullet a oprášit kupónovou knížku. Čáp se totiž vrací rovnou z devadesátek a nese s sebou hromadu pozapomenutých receptů, nad kterými moderní “foodies” ohrnují nos, ale vy i my je naprosto milujeme!

Předkrm jako stvořený pro byznysmena v o dvě čísla větším obleku jsou rozhodně šunkové rolky plněné křenovou pěnou, které pěkně zostra nastartují celé retro menu. Pokud chcete začít něčím lehčím, určitě si zamilujete sýrovou roládu plněnou šunkou, vejcem a paprikou.

Jako polévku jsme pro vás připravili nestárnoucí evergreen v podobě poctivé dršťkové s čerstvou majoránkou, která vás spolehlivě napraví po noci strávené oslavou investic do Harvardských fondů.

Hlavní jídla jsou jako vystřižená ze stránek Receptur teplých pokrmů, které zaujímaly čestné místo v každé restaurační kuchyni.

Některými opovrhovaná, jinými zbožňovaná kuřecí prsa s broskví a sýrem potěší především fanoušky ikonických retro chutí. Dostanete k nim smažené bramborové krokety a zeleninovou oblohu vyladěnou jako v hotelu Praha.v

Hospodský vepřový Flamendr sice dříve oplýval pochybnou pověstí, ale my ho pro vás připravujeme z kvalitní šťavnaté vepřové panenky a s pořádnou porcí zlatavých hranolků s tatarkou a oblohou.

Naši cmundu po kaplicku, tedy perfektně vychucený bramborák plněný dušeným kysaným zelím a uzenou krkovičkou, by si nenechal ujít ani Venca Novák ze seriálu Hospoda. A vsadíme se, že kuchař Kachna by ji neuvařil lépe!

Hovězí roštěná se šunkou a vejcem bývala na začátku devadesátek naprostým vrcholem jídelního lístku a chloubou šéfkuchaře. Až ochutnáte tu U Čápa, jistě uznáte, že právem. Servírujeme ji s hranolky (jak jinak) zeleninovou oblohou.

A u hovězího ještě zůstaneme. Co byste řekli na španělského ptáčka? Tato ryze česká specialita je většinou první jídlo, které rychle zmizelo z obědové nabídky závodních jídelen, ale u nás si ho v klidu vychutnáte s jasmínovou rýží.

Jako sladkou tečku určitě nesmíte vynechat famózní domácí švestkový koláč s drobenkou a šlehačkou, za který by se svého času nemusel stydět ani vyhlášený brněnský mléčný bar Sputnik.

Retro týdny v Pivnici U Čápa trvají od 31. 5. 2024 do 21.7.2024.

Přijďte se vrátit v čase a ochutnejte ty největší pecky z dob nespoutané svobody. Rezervujte si stůl na čísle 778 545 878, nebo přes náš rezervační formulář. Těšíme se na vás.

Retro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U ČápaRetro v Pivnici U Čápa