Svatomartinské hodování

od 7. 11. 2023

I letos dodržíme tradici a na oslavu svátku svatého Martina vám budeme na stoly roznášet pečené husy! Tento rok si ale s dovolením tyto oslavy o pár dní protáhneme. Na naše Svatomartinské menu, které samozřejmě kromě pečené husy obsahuje i knedlíky, zelí, kaldoun a paštiku, můžete vyrazit už 7. listopadu a poslední z vás s ním potěšíme až 12. listopadu.

Sychravé počasí a padající listí? U nás to znamená jediné: čas začít se připravovat na tuhou zimu! A jak jinak bychom to v naší pivnici mohli udělat, než vám nadělit pořádné kalorické bomby a začít společně s vámi budovat další termoregulační vrstvy! Naštěstí nám listopad nadělil skvělou záminku v podobě tradice na svatého Martina spořádat pečenou husu a zapít ji výběrem skvělých mladých a Svatomartinských vín. Jelikož jsme pivnice, samozřejmě vám odpustíme i to, pokud budete vína prokládat točenou Plzní. Co jsme si pro vás tedy tento rok připravili?

Menu zahajujeme tradičně předkrmem, kterým je Jemná paštika z husích jater a mandlí. Natřít si ji můžete na rozpečenou bagetku a skvělý kontrast bude zajišťovat brusinková omáčka. Ta nám bude dělat ideální společnost v přípravě na chladnější měsíce, protože kromě výborné chuti obsahují brusinky vitamín C, A a K a postarají se tak o vaši imunitu. Na zahřátí vám kromě širokého výběru pálenek doporučíme Husí kaldoun. Tato hustá krémová polévka z husího vývaru má původ až v 19. století a my se vůbec nedivíme, že se oblibě těší do dnes! V tom našem najdete husí droby, domácí nudle a navrch i játrové knedlíčky.

Hlavní chod nebude nic jiného, než pečená husa a bude jí pořádná porce! Těšit se můžete na čtvrtku pomalu pečené husy, kombinaci červeného i bílého zelí a samozřejmě i variaci knedlíků. Pochutnáte si na domácím houskovém i bramborovém škvarkovém. Jako sladkou tečku vám upečeme domácí jablečný štrůdl, kterému bude na talíři dělat společnost vanilková zmrzlina a šlehačka.

Pokud jste si jistí v kramflecích a věříte si na paštiku, kaldoun, husu i dezert, máme pro vás dobrou zprávu! Celé menu si u nás můžete vychutnat za zvýhodněnou cenu.

Tušíme, že zapálené pivaře asi nepřesvědčíme, ale vám ostatním bychom rádi nabídli i výběr mladých a Svatomartinských vín. Kromě tradice Svatomartinské husy je totiž také zvykem ochutnávat první vína roku, a o to vás rozhodně nehodláme ochudit. Společně s našim dodavatelem vína Korek Wines jsme pro vás vybrali několik skvělých vín od našich lokálních vinařů a budeme je pro vás mít k dispozici od 11.11.

Vřele doporučujeme udělat si i na tuto událost rezervaci, a to buď přímo na našem webu v rezervačním formuláři, nebo na telefonu 778 545 878. Už teď se na vás moc těšíme!