Tankové pivo

Tankové pivo

Tu nejlepší Plzeň najdete tam, kde se čepuje z tanku. V Pivnici U Čápa máme tanků 6 a kapacita každého je 500 litrů. Najdete je v naší tankovně, kde je udržována teplota kolem 8 °C.

Pivo z tanku je to nejlépe ošetřené pivo. Do tanků se plní v nepropustném recyklovatelném polypropylenovém vaku a díky tomu nepasterizované pivo nepřichází do kontaktu se vzduchem dříve, než je načepováno výčepním.

Pivo čepujeme jen do řádně umytých sklenic, na které se používají speciální mycí prostředky, aby nebyla jakkoliv znehodnocena chuť samotného piva.

Důležitou součástí čepování piva je sanitace tanků a pivního vedení, která probíhá jednou týdně. Díky působení chemických a mechanických vlivů se likvidují nánosy pivního kamene a nežádoucí mikroorganismy, které by ovlivňovaly kvalitu piva.

Proč Plzeň?

Přiměřená konzumace piva je doporučená i lékaři. Obsahuje vitaminy skupiny B, kyselinu listovou, draslík, hořčík a další zdraví prospěšné prvky. Dokonce může i snižovat stres, prospívat krevnímu oběhu, srdci i trávení a oproti vínu či limonádám obsahuje i méně kilokalorií. Plzeň má ale navíc, oproti ostatním českým dvanáctistupňovým ležákům, alkoholu jen 4,4 %. Díky většímu poměru nezkvašeného extraktu ze sladu a 40 jednotkám hořkosti se tak řadí na první příčku mezi českými pivy.

Zdroj faktických informací v odstavci „Proč Plzeň“: Pivníobzor.cz

Plzeňský Prazdroj - kvalita čepovaného piva