Blog

Zástupci FN Brno – Porodnice Obilní trh spolu s naší marketingovou manažerkou Terezou Šibalovou
Přebalovací pulty, skříňky, vanička a dřez – stav před a po využití daru od Pivnice U Čápa Nové přebalovací pulty ve třech pokojích FN Brno – Porodnice Obilní trh Přednosta kliniky, pan prof. Pavel Ventruba Nové vybavení tří pokojů pro novopečené maminky a jejich miminka ve FN Brno Staré vybavení pokojů ve FN Brno

říjen 2018

Společně jsme vybavili 3 pokoje v porodnici

Pivnice U Čápa prošla v únoru a březnu 2018 velkou rekonstrukcí. Slavnostní otevření po rekonstrukci se konalo 28. 3. i za účasti sládka plzeňského pivovaru Václava Berky, kapely Ukulele troublemakers, přednosty kliniky pana prof. Ventruby a především vás, našich hostů.

Při příležitosti znovuotevření pivnice se vedení Con Gusto – prémiových brněnských restaurací a cateringu, kam patří i Pivnice U Čápa – rozhodlo, že vydraží vybavení ze starého Čápa a 100% výtěžek daruje porodnici na Obilním trhu v rámci dlouhodobějších přátelských vztahů.

Během večera jsme hlavně díky vám vybrali celkem 39 726 Kč.

Konkrétně se dražbou vybralo 18 100 Kč, do kasičky se nastřádalo 6626 Kč a tři spolumajitelé Con Gusto k částce přidali dalších 15 000 Kč. Dražba a sbírka na vybavení porodnice se uskutečnila prostřednictvím neziskové organizace Solnička, která dlouhodobě pomáhá především dětem.

Za vybranou částku se pořídilo nové a velmi potřebné vybavení do tří pokojů – přebalovací pulty s odkládacím prostorem, skříňky pod vaničku a dřez, nerezové dřezy a skříňka pod váhu.

Děkujeme, že jsme společně s vámi mohli pomoci! Už při naší osobní návštěvě v těchto pokojích bylo zřejmé, že jsme udělali radost nejen lékařům a sestřičkám FN Brno, ale především novopečeným maminkám, které tak o svá miminka mohou pečovat v pěkném modernějším prostředí s využitím funkčního vybavení.

Novopečení tatínci, máme ale i něco pro vás! Naše pivnice je proslulá svou historií související s oslavami novorozených dětí a tatínci do tehdejší pivnice chodili své děti zapíjet už před více než 100 lety. Proto vás zveme k nám, do Pivnice U Čápa, na zapití příchodu vašeho potomka. Dostanete od nás na takovou oslavu totiž 10% slevu z účtu a navíc vás spolu s vašimi přáteli zvěčníme na fotografii, kterou zarámujeme a vyvěsíme u nás na zdi.

Těšíme se na vaši návštěvu!